TALENT LA SOPHIA 2017

PLAKAT La Sophia A4

Yvetta Blanarovičová se charitativní činností zabývá 19 let. Je zakladatelka a ředitelka La Sophia o.p.s. Uspořádala 14 velkých charitativních koncertů, přičemž ten největší byl v O2 Arena / 2005/, pro zhruba 14 000 lidí a z toho bylo více jak 7500 dětí z dětských domovů z celé ČR. Yvetta Blanarovičová do roku 2005 obdarovala věcnými dary šedesát dětských domovů. V roce 2006 založila La Sophia o.p.s.

 

 • Obecně prospěšná společnost La Sophia finančně pomohla stovkám dětí z ČR, motivovala ke studiu 1700 dětí z nerovného prostředí.
 • Již 11 let finančně podporuje vzdělání nadaných dětí z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin.
 • Zaměřuje se na budoucnost, motivaci a cílevědomost těchto dětí .
 • Posláním La Sophia o.p.s. je vyrovnávat a zjemňovat bariéry, vznikající důsledkem nerovného prostředí a mnohdy absencí rodinného zázemí.
 • Pomáhá mladým lidem a rodinám řešit jejich nepříznivou situaci a tím předcházet problémům se vztahy v rodině, ve škole i v širší společnosti a zabránit jejich sociálnímu selhání.
 • Hlavním cílem La Sophia o.p.s. je vyhledávání hudebně či sportovně talentovaných dětí z dětských domovů či sociálně znevýhodněných rodin pomocí projektu Talent La Sophia (ve věku 7-18 let). La Sophia o.p.s. následně podporuje vzdělání těchto dětí na základních, středních a uměleckých školách či konzervatořích, finančně zajišťuje doučování u soukromých učitelů, či podporuje jejich dovedností ve sportovních klubech v celé České republice.
 • La Sophia o.p.s. zajišťuje pro děti spolupráci s profesionálními umělci a trenéry, zajišťuje věcné dary pro všechny děti.
 • Snaží se prohloubit zájem těchto dětí o umění, kulturu, sport a správné využití    volného času.
 • Všechny děti, které postoupily do projektu Talent La Sophia, studují s vyznamenáním nebo do průměru 2,0.
 • 90% dětí využije šanci být pod přísným dohledem La Sophia o.p.s. rozvinou svůj talent a studují s vynikajícími výsledky
 • Účastní se reprezentačních projektů týkajících se nejen La Sophia o.p.s.
 • La Sophia o.p.s. zajišťuje dopravu, stravu a ubytování na všechny kulturní či sportovní akce, každoroční motivační akademii / 12 dnů, červenec 2017, Benešov u Prahy/
 • La Sophia o.p.s. začleňuje sportovně či hudebně talentované děti do vyhlášených škol či fotbalových klubů v ČR a SK a zajišťuje jim kvalitní přípravu pod vedením zkušených pedagogů a trenérů.

 

 

Mezi klienty La Sophia patří

 

 • neorganizovaná mládež v období dospívání
 • děti s problémy v rodině
 • děti sociálně zanedbané a z dysfunkčních rodin
 • děti a mládež žijící v náhradní rodině či pěstounské péči
 • děti dlouhodobě se nacházející v krizové situaci, v jejímž důsledku je ohrožen zdravý vývoj dítěte
 • děti s handicapem, žijící v sociálním zařízení, v náhradní rodině či rodině sociálně znevýhodněné

 

V současné době budeme realizovat tyto projekty

 

Talent La Sophia / leden – říjen 2017 – podrobný popis projektu viz níže/

Galavečer La Sophia / 22.března 2017/ koncert vítězů z roku 2016 a setkání s příznivci LS

Galakoncert Talent La Sophia / říjen 2017/ vyhlašování vítězů projektu a koncert

Vánoční koncert Hvězdy pro La Sophia – 16.prosinec 2017 – Smetanova síň Obecního domu

 

 1. Mezinárodní projekt „Talent La Sophia“

Historie

Vznikl v roce 2009 a je největším a stěžejním mezinárodním projektem obecně prospěšné společnosti La Sophia. Během let získal na popularitě a stal se vlajkovou lodí La Sophia o.p.s. Projektem prošlo stovky dětí a každým rokem se jejich počet zvyšuje.

Pro koho je určený

Primární cílovou skupinou jsou hudebně a sportovně talentované děti vyrůstající v ústavní péči, v pěstounské péči a děti ze sociálně znevýhodněných rodin ve věku 7-18 let z celé České republiky. Cílem je poskytnout jim individuální přístup a pomoci jim především v oblasti vzdělávání, seberealizace, podpory a rozvíjení talentu. Důležitým kritériem pro účast v projektu Talent La Sophia jsou studijní výsledky dětí. Studijní průměr nesmí překročit hranici 2,0.

Dosavadní výsledky

 • Vítězové projektu studují s vynikajícími výsledky základní, střední a vysoké školy, umělecké školy a Konzervatoře, trénují ve fotbalových klubech.
 • Účastní se celostátních soutěží, koncertují, natáčí ve studiích, byly hosty TV pořadů, hrají v muzikálech a trénují v prestižních fotbalových týmech/ Sparta, Slavia, Dukla, Frýdek Místek..atd./
 • systematickým přístupem rozvíjí nadání u dětí, zabezpečuje kvalitní vzdělání v oboru a připravuje dětem co nejlepší start do budoucího samostatného života.

 

AMBASADOŘI PROJEKTU TALENT LA SOPHIA

HUDBA                                                                                                                                   Michal David – zpěvák, skladatel a producent,

Jaroslav Svěcený – houslový virtuóz

Felix Slováček – klarinetista, saxofonista, hudební skladatel a dirigent                             Helena Vondráčková – zpěvačka

Bára Basiková – zpěvačka                                                                                                    Josef Vojtek – zpěvák, skladatel, leader rockové skupiny Kabát

Vlastimil Harapes – pedagog, umělecký ředitel Mezinárodní konzervatoře Praha              Jiřina Bohdalová – herečka, patronka LS

Iva Janžurová – herečka, patronka LS

Viktor Preiss – herec, patron LS                                                                                                  Vratislav Kříž – sólista opery Národního divadla

Jan Talich – dirigent a houslový virtuos

Oskar Rózsa – dirigent /SK/

kapela Cigánski Diabli /SK/

Zdeněk Troška – filmový a divadelní režisér

Radek Balaš – divadelní režisér                                                                                           Jana Balašová – profesorka Státní konzervatoř Praha

Eva Svobodová – profesorka Statní konzervatoř Praha

Ondřej Štveráček – jazzový saxofonista

FOTBAL A SPORT       

Tomáš Ujfaluši – bývalý fotbalista Atletico Madrid a Galatasaray Turecko

Marek Jankulovski – bývalý fotbalista AC Milán Itálie

Kamil Čontofalský – bývalý brankář St. Petersburg a Slavia Praha

Miroslav Baranek – vedoucí A-Týmu Sparta Praha

Aleš Čvančara – bývalý trenér reprezentace do 16 let

Václav Černý – trenér reprezentace do 16 let

Stanislav Vlček – vedoucí mužstva SK Slavia Praha a řada dalších předních sportovců a trenérů

 

 

 1. Každoroční průběh projektu Talent La Sophia

Únor – květen —   Mediální kampaň k projektu

Květen – červen

Výběrová kola se konají v městech České republiky – při kterých ambasadoři vyberou v každém regionu kandidáty na finále v hudební a sportovní oblasti.

Do projektu se mohou přihlásit děti ve věku 7-18 let, formou přihlášek, které jsou uvedeny na webových stránkách La Sophia.

Červenec

Motivační letní tábor – Akademie Talent La Sophia v okrese Benešov – ze všech výběrových kol postoupí cca 60 nejtalentovanějších dětí. Tito finalisté se zúčastní 12 denního soustředění, které proběhne za přítomnosti renomovaných odborných pedagogů, hudebníků, profesorů a špičkových trenérů. Během soustředění plně využíváme všechny možnosti sportovně relaxačního zařízení s konferenčními posluchárnami, výukovými místnostmi a tanečním sálem. Děti motivujeme k aktivitě, rozvíjení talentu a lásce ke vzdělávání.

Ubytování, jídlo, výuku, sportovní hřiště, odborný dohled, případně i sportovní oblečení a další doprovodné aktivity hradí La Sophia, o.p.s.

Veřejná beseda v rámci soustředění – během soustředění probíhá veřejná beseda s aktivními ambasadory projektu, spojená s malým koncertem. Pozvané jsou děti z okolních dětských domovů, veřejnost a tisk.

Přátelský fotbalový zápas v rámci soustředění – Tohoto zápasu se zúčastní fotbalově nadané děti z projektu Talent La Sophia proti vybranému soupeři.

 

Září – říjen

Galakoncert Talent La Sophia. Vrcholný večer, který se každoročně koná v Praze. V hledišti zasednou kromě odborné poroty, ambasadoři projektu, děti z dětských domovů, rodinní příslušníci a příznivci La Sophia. Vstup je volný.

 • Na závěr jsou v každé věkové kategorii oceněny ty nejlepší děti, které postoupí do projektu Talent La Sophia
 • Obecně prospěšná společnost La Sophia vítězům hudební části mimo jiné hradí studia na ZUŠ a konzervatořích, ubytování na internátech, soukromé lekce u profesorů hudby pro přípravu teorie na konzervatoř, dále jim hradí nákup hudebních nástrojů
 • Umožní jim koncertní vystoupení v TV s VIP osobnostmi /řada z nich dostala příležitost zazpívat si v O2 Areně, ve Smetanově síni Obecního domu, v Městském divadle Brno
 • Vítěze sportovní části čeká finanční úhrada příspěvků ve sportovních klubech, nákup sportovních pomůcek a oblečení, zájezdy na mezinárodní fotbalové utkání
 • La Sophia dále všem výhercům umožní spolupráci se špičkovými hudebníky a pedagogy, sportovci a trenéry
 • Všichni ocenění obdrží hodnotné věcné dary

 

Důležitou součástí účastí v projektu Talent La Sophia je však splňovat „Protokol“ La Sophia o.p.s., který dbá na etiku, studijní výsledky, disciplínu v klubech, na ZDŠ, ZUŠ, středních školách a konzervatořích.

 

Všechny děti, které postoupí do projektu Talent La Sophia v daném kalendářním roce, obhajují svou účast v dalším ročníku a to z důvodu motivačního programu, který je součástí projektu Talent La Sophia.

 

 1. Další projekty La Sophia o.p.s.

Galavečer La Sophia – 22.březen 2017

Koncert vítězů projektu Talent La Sophia spojený s vystoupením osobností a dražbou uměleckých děl. Známé osobnosti hudební scény se pravidelně zapojují do hudebního programu, bez nároku na honorář. Výtěžek z akce je věnovaný projektům La Sophia o.p.s.