TALENT LA SOPHIA 2015

Stred.kraj_H1731_Vizual 2015 La Sophia_A3

Yvetta Blanarovičová se charitativní činností zabývá už od roku 1998. Od této doby uspořádala 14 velkých charitativních koncertů, přičemž ten největší byl v O2 aréně, v roce 2005, pro zhruba 14 000 lidí a z toho bylo více jak 7500 dětí z dětských domovů z celé ČR. Yvetta Blanarovičová do roku 2005 obdarovala dárky šedesát dětských domovů. V roce 2006 založila občanské sdružení La Sophia.

Mezinárodní projekt  „Talent La Sophia“

Je největším a stěžejním mezinárodním projektem obecně prospěšné společnosti La Sophia, který má svou tradici a velkou úspěšnost. V roce 2015 se uskuteční již VII. ročník.

Primární cílovou skupinou jsou hudebně a sportovně talentované děti vyrůstající v ústavní péči a děti ze sociálně znevýhodněných rodin ve věku 8-18 let z celé České a Slovenské republiky. Cílem je poskytnout jim individuální přístup a pomoci jim především v oblasti vzdělávání, seberealizace, podpory a rozvíjení talentu. Důležitým kritériem pro účast v projektu Talent La Sophia jsou studijní výsledky dětí. Studijní průměr nesmí překročit hranici 2,0.

La Sophia o.p.s. si klade za cíl hudebně a sportovně talentovaným, sociálně znevýhodněným dětem umožnit systematický rozvoj jejich hudebního a sportovního nadání, poskytnout jim kvalitní vzdělání v tomto oboru a připravit jim co nejlepší start do budoucího samostatného života. Pro rok 2016 La Sophia plánuje rozšířit své aktivity o hokej. Momentálně je v jednání s hokejovými kluby.

S občanským sdružením La Sophia dlouhodobě spolupracují a pomáhají dětem plnit sny ambasadoři. Hlavními ambasadory projektu Talent La Sophia jsou za oblast hudby – Michal David – hudebník a producent, Helena Vondráčková – zpěvačka, Bára Basiková – zpěvačka, Josef Vojtek – zpěvák, Janek Ledecký – zpěvák, Jiřina Bohdalová – herečka, Petr Malásek – skladatel a klavírista, Sisa Sklovská – zpěvačka /SK/, Vratislav Kříž – sólista opery Národního divadla, Jan Talich – houslový virtuos, Oskar Rózsa – hudebník /SK/, kapela Cigánski Diabli /SK/, Ivana Christová a další jako např. Zdeněk Troška – režisér, Radek Balaš – muzikálový režisér, Jana Balašová – profesorka Pražské konzervatoře, Ondřej Štveráček – saxofonista, Viktor Preiss – herec atd.. Za oblast fotbalu jsou hlavními ambasadory Tomáš Ujfaluši – Galatasaray Turecko, Marek Jankulovski – AC Milán Itálie, Kamil Čontofalský – Slavia Praha, Martin Latka – Fortuna Düseldorf, Miroslav Baranek – Sparta Praha, Stanislav Vlček – vedoucí mužstva SK Slavia Praha, Aleš Čvančara – trenér reprezentace do 16 let, Václav Černý – trenér reprezentace do 16 let, Václav Černý ml. – naděje českého fotbalu – momentálně FC Ajax Amsterdam, Dušan Tittel – prezident únie ligových klubů /SK/, Jiří Kladrubský /ŠK Slovan Bratislava/, hráči klubu FC Spartak Trnava a další.

HARMONOGRAM projektu TALENT LA SOPHIA pro rok 2015

Únor – březen 2015 – mediální kampaň k projektu

Duben 2015 tisková konfrence v Praze

Duben 2015zájezd do Itálie – Miláno – na fotbalový zápas ( pro všechny výherce ročníku Talent La Sophia 2014 )

Květen – červen 2015 – proběhnou 1. výběrová kola v těchto městech

Praha, Brno, Ostrava, Prievidza. Přesné termíny regionálních kol jak pro hudbu, tak pro sport budou v nejbližší době upřesněny.

Červenec 2015 – Soustředění vybraných finalist v Benešově u Prahy

Vybraní finalisté se zúčastní desetidenního soustředění, kde budou spolupracovat s profesionálními muzikanty a sportovci, kteří je budou připravovat na 2. kolo soutěže Talent La Sophia 2015. Výuka bude jak individuálního charakteru, tak bude probíhat po menších skupinkách. Program bude obohacen o besedy a setkání s řadou významných uměleckých a sportovních osobností. V rámci soustředění budou vybráni ti nejlepší za oblast sportu.

Září 2015 – Slavnostní finále – Galakoncert Talent La Sophia

Slavnostní finále projektu Talent La Sophia se bude konat v Praze. Nezávislá mezinárodní porota složená z hudebních odborníků vybere ty nejlepší z každé kategorie, mimo jiné bude udělena „Cena sympatie“ či „Cena poroty“ a “ Cena Hejtmana”. Všichni ocenění získají nejen hodnotné ceny, ale především 100% úhradu finančního příspěvku na základních uměleckých školách či konzervatořích, úhradu nákladů na ubytování na internátech při studiu na konzervatořích, možnost spolupracovat s profesionálními hudebníky a pedagogy, příspěvek na úhradu hudebního nástroje či úhradu soukromých lekcí u profesorů hudby při cílené přípravě na zkoušky na konzervatoř. Dále získají možnost účastnit se koncertů pořádaných obecně prospěšnou společností La Sophia nebo se zúčastnit akcí, na kterých se La Sophia spolupodílí. V rámci slavnostního Galakoncertu budou vyhlášeni také ti nejlepší za oblast fotbalu. Dále bude udělena Cena Fairplay. Všichni ocenění ze sportovní části získají 100% finanční podporu na členské příspěvky v příslušných sportovních klubech, ale také možnost spolupráce s profesionálními sportovci a trenéry či finanční podporu na úhradu sportovních potřeb a oblečení.