TALENT LA SOPHIA 2014

Vizuál La Sophia 2014_CZlogo

Projekt Talent La Sophia je největším a stěžejním mezinárodním projektem občanského sdružení La Sophia, který má svou tradici a velkou úspěšnost. V roce 2014 se uskuteční již VI. ročník.

Primární cílovou skupinou jsou hudebně a sportovně talentované děti vyrůstající v ústavní péči a děti ze sociálně znevýhodněných rodin ve věku 8-18 let z celé České a Slovenské republiky. Cílem je poskytnout jim individuální přístup a pomoci jim především v oblasti vzdělávání, seberealizace, podpory a rozvíjení talentu. Důležitým kritériem pro účast v projektu Talent La Sophia jsou studijní výsledky dětí. Studijní průměr nesmí překročit hranici 2,0.

S občanským sdružením La Sophia dlouhodobě spolupracují a aktivně pomáhají dětem plnit sny ambasadoři. Hlavními ambasadory projektu Talent La Sophia jsou za oblast hudby – zpěvák, skladatel a hudební producent Michal David, zpěvačka Bára Basiková, zpěvačka Helena Vondráčková, houslový virtuos Jan Talich, ředitel mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově- Jaromír Boháč, režisér a scénárista Zdeněk Troška, prestižní jazzový saxofonista, který sbírá úspěchy i v zahraničí Ondřej Štveráček, hudebník a sólista Wihanova kvarteta Jiří Žigmund, či operní pěvec Vratislav Kříž. Za oblast sportu se specializací na fotbal jsou ambasadory Kamil Čontofalský (brankář SK Slavia Praha), Stanislav Vlček ( vedoucí týmu SK Slavia Praha), Marek Jankulovski ( býv.fotbalový reprezentant ), Martin Latka (obránce Fortuna Düsseldorf), Miroslav Baranek (vedoucí TEAMU AC Sparta Praha), Radek Šírl (obránce FK Mladá Boleslav a další. Oficiální tváří a hlavní ambasador za oblast fotbalu pro Českou republiku je Tomáš Ujfaluši ( býv.fotbalový reprezentant).

HARMONOGRAM projektu TALENT LA SOPHIA pro rok 2014

květen – červen 2014 – proběhnou 1. výběrová kola v těchto městech
Praha, Brno, Ostrava, Bratislava, Prievidza. Přesné termíny regionálních kol jak pro hudbu, tak pro sport budou v nejbližší době upřesněny.

červenec 2014 – soustředění vybraných finalistů
Vybraní finalisté se zúčastní desetidenního soustředění, kde budou spolupracovat s profesionálními muzikanty a sportovci, kteří je budou připravovat na 2. kolo soutěže Talent La Sophia. Výuka bude jak individuálního charakteru, tak bude probíhat po menších skupinkách. Program bude obohacen o besedy a setkání s řadou významných uměleckých a sportovních osobností. V rámci soustředění budou vybráni ti nejlepší za oblast sportu.

září 2014 – slavnostní finále
Slavnostní finále projektu Talent La Sophia se bude konat v Praze. Nezávislá mezinárodní porota složená z hudebních odborníků vybere tři nejlepší z každé kategorie, mimo jiné bude udělena „Cena sympatie“ či „Cena poroty“. Všichni ocenění získají nejen hodnotné ceny (hudební nástroje apod.), ale především finanční podporu na studium na hudebních konzervatořích a základních uměleckých školách. Dále získají možnost účastnit se koncertů pořádaných občanským sdružením La Sophia nebo akcí, na kterých se La Sophia spolupodílí.