TALENT LA SOPHIA 2012

únor 2012 – začátek projektu
Hudebně talentované děti z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin z celé České republiky a Slovenské republiky již mohou zasílat své přihlášky do projektu.

 

Možnosti odeslání přihlášky:

Kontakt:

La Sophia, o.s.
Blanická 1789/26
120 00 Praha 2 – Vinohrady
email: info@lasophia.czoffice@lasophia.cz

květen – červen 2012 – proběhne 1.výběrové kolo v těchto městech
Praha, Brno, Ostrava, Bratislava, Košice Přesné termíny regionálních kol budou v nejbližší době upřesněny.

září 2012 – soustředění vybraných finalistů
Vybraní finalisté se zúčastní týdenního soustředění v Praze, kde budou spolupracovat s profesionálními muzikanty, kteří je budou připravovat na 2.kolo soutěže Talent La Sophia. Výuka bude jak individuálního charakteru, tak bude probíhat po menších skupinkách. Program bude obohacen o besedy a setkání s řadou významných uměleckých osobností.

září 2012 – slavnostní finále
Slavnostní finále projektu Talent La Sophia se bude konat v hotelu Ambassador v Praze. Nezávislá mezinárodní porota složená z hudebních odborníků vybere tři nejlepší z každé kategorie, mimo jiné bude udělena cena sympatie či cena poroty. Všichni ocenění získají nejen hodnotné ceny (hudební nástroje apod.), ale především finanční podporu na studium na hudebních konzervatořích a základních uměleckých školách. Dále získají možnost účastnit se koncertů pořádaných občanským sdružením La Sophia nebo akcí, na kterých se La Sophia spolupodílí.

La Sophia & Sport
V tomto roce došlo k rozšíření aktivit La Sophia o podporu sportovně nadaných dětí z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin s letošní specializací na fotbal. Sportovně talentované děti budou vybrány profesionálními sportovci v Praze a Bratislavě. Ty nejtalentovanější se účastní soustředění, kde budou vybráni ti nejlepší, kterým La Sophia bude hradit jejich členské příspěvky ve sportovních klubech.

Projekt podpořila řada významných osobností českého a slovenského fotbalu jako Dušan Tittel, prezident Únie ligových klubů, Vlado Weiss, bývalý reprezentační trenér SR, Tomáš Ujfaluši, hráč Galatasaray, Filip Šebo, hráč ŠK Slovan Bratislava, Kamil Čontofalský, brankář SK Slavia Praha, Martin Poustka, trenér SK Slavia Praha a mnoho dalších.

V prosinci 2012 se uskuteční Vánoční galakoncert La Sophia – Splněné sny, půjde o společné vystoupení vítězů Talent La Sophia s hudebními hvězdami, vystoupení sportovně nadaných dětí s fotbalovými hvězdami a dalšími sportovními osobnostmi. V současné době je v jednání přímý přenos v České televizi.