TALENT LA SOPHIA 2009

25. května 2009, Divadlo Blaník, Václavské náměstí, Praha 1

Záštitu prvního ročníku Talent La Sophia převzal primátor hlavního města Prahy Pavel Bém, který se finále také osobně zúčastnil a předal ceny vítězům. Děti obdrželi různé věcné dary a díky agentuře Intact která zajišťuje studijní pobyty v zahraničí, nám dva vítězové soutěže odjeli do zahraničí na studijní pobyty, Jiří Samek / Anglie/ a Simona Czanyi / Španělsko/.

Na tento galavečer se probojovalo 18 dětí z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin. Soutěžily ve hře na hudební nástroj a zpěvu. Pro všechny děti, které postoupily do finále Talent La Sophia připravil organizátorský tým v čele s Yvettou Blanarovičovou víkendové soustředění, kde se děti učily pod odborným vedením porotců soutěže technice a zdokonalení zpěvu a hraní na hudební nástroje.

Finálový večer byl komponován ve formě koncertu všech finalistů za doprovodu profesionálních muzikantů. Jejich výkony posoudila odborná porota ve složení Pavel Slabý, Filip Gondolán a Josef Fečo a další tři nezávislí porotci David Koller, Janek Ledecký a Ondřej Brzobohatý.

Na závěrečný koncert byli pozváni děti z dětských domovů a všichni, kdo se chtěli potěšit profesionálními výkony dětských umělců a zároveň svou přítomností podpořit dobrou věc.

Výherci v každé kategorii získali od La Sophia, o.s. tří a dvoutýdenní studijní pobyt ve Španělsku a ve Skotsku. Všichni vítězové navíc obdrželi spoustu hodnotných věcných cen a navíc získali jedinečnou příležitost veřejných vystoupení v rámci těchto zajímavých akcí:

  • koncert Talent La Sophia v kostele Jana Křtitele v rámci mezinárodního Fringe Festival Prague
  • live vystoupení v TV Óčko
  • vystoupení na 2. ročníku Hudebního festivalu La Sophia v zámeckých zahradách v Dolních Beřkovicích
  • vystoupení v rámci Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech na benefičním večeru Sunflowers, kde zazpívali také slavnému hostu Quincy Jonesovi
  • vystoupení na společenské akci v Jesenici
  • vystoupení v rámci Golf Media Cup event v Praze
  • slavnostní Galavečer La Sophia v barokním sále Bocaccio v Grand Hotelu Bohemia v Praze