title

O NÁS

LA SOPHIA

Obecně prospěšná společnost La Sophia se již 12 let na různých úrovních věnuje charitativním aktivitám zaměřeným na pomoc opuštěným dětem. Spíše než na momentální pomoc, se La Sophia zaměřuje na budoucnost dětí.

Cílem je vytváření společenských a materiálních podmínek pro podporu rozvíjení nadání a vzdělávání talentovaných dětí ze sociálně znevýhodněných rodin, dětských domovů a dětí s mírnou formou handicapu. Zejména tedy získáváním finančních prostředků na zajišťování studijních stipendií na vyšším stupni vzdělávání v Čechách i zahraničí. Organizace La Sophia pokrývá i ostatní náklady spojená se studiem, zejména s ubytováním v internátních zařízeních a kolejích v Čechách i zahraničí, stravou, ošacením a umožněním získání případných specifických studijních materiálů, sportovních, uměleckých a vědeckých pomůcek a ostatních materiálních předpokladů nutných ke studiu a rozvoji talentu.

V roce 2012 došlo k rozšíření aktivit La Sophia o podporu sportovně nadaných dětí se specializací na fotbal. La Sophia, o.p.s. tedy podporuje děti z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin, které jsou hudebně či sportovně nadané a snaží se eliminovat bariéry vzniklé nerovnými podmínkami.

Děti o La Sophia, o.p.s.:

FILIP

Co ti dala Nadace La Sophia? Je pro tebe důležitá?

Nadace La Sophia mne naučila nevzdávat se a jít dál za svým cílem a dát do toho vše, co ve mně je. Je pro mne důležitá, mám další důvod na sobě pracovat a zdokonalovat se tak, abych mohl jet na Akademii a měl větší šanci se v životě věnovat tomu, co mne baví a co mám rád.

BARBORKA

Vždycky sis věřila?

Dřív jsem si tolik nevěřila, ale když jsem se dostala do La Sophie, tak jsem si už začala věřit, že umím zpívat. Díky tomu jsem začala přemýšlet, že se přihlásím na konzervatoř na zpěv.

Zažila jsi šikanu? Co si o ní myslíš? Je to něco, co ti ublížilo?

Šikanu jsem zažila v osmé třídě na základní škole. Děti mě šikanovaly, protože mám Aspergerův syndrom. Dělaly mi schválnosti, dělaly zvuky, které mě bolí a děsí, strkaly do mě, narazily mě na židli, posmívaly se mi. Šikana mi hodně ublížila, shodila mě natolik, že jsem nebyla schopna fungovat. Musela jsem na rok přerušit školu, protože jsem se tam bála chodit, necítila jsem se tam dobře.

DENISA

Co ti dala Nadace La Sophia? Je pro tebe důležitá?

Nadace La Sophia mi dala do života důležitou lekci – pokud chceš něco dokázat, nevzdávej se. Je pro mě velice důležitá, protože mi pomáhá se splněním mého dlouholetého snu a mohla jsem potkat spoustu skvělých lidí.

ROMČA

Zažil/a si někdy šikanu? Co si o ní myslíš? Je to něco, co ti ubližovalo?

Šikanu přímo ne, ale posměchy, že něco nemám nebo nemohu mít. Šikana je velmi hnusná věc a ubližuje druhým.

Máš pocit, že účast na letní Akademii pomůže dětem k sebevědomí?

Určitě to pomůže k sebevědomí, protože i mně to moc pomohlo a věřím si při všem co dělám, protože v nadaci jsou lidi, kteří mi věří a pomáhají. Bohužel to cítím pořád. Nemáme vlastní bydlení, táta má 2 práce i maminka chodí na noční směny, vážíme si věcí, které nám rodiče koupí a také nám moc pomáhají kamarádi a známí, kteří ví, že mám hodně sourozenců a rodiče nás slušně vychovávají.

Co ti dala Nadace La Sophia? Je pro tebe důležitá?

Nadace La Sophie mně dala hlavně hodně kamarádu z celého Česka i Slovenka. Dostal jsem se na akce, které bych nikdy neabsolvoval. Každý rok jsme na super soustředění, na které by nás rodiče asi neposlali každý rok. Moc bych chtěl i nadále zůstat v projektu a makat na sobě.

VALENTINA

Máš pocit, že účast na letní Akademii pomůže dětem k sebevědomí?

Áno, som o tom presvedčená. Sme tam jedna veľká rodina a vzájomne sa podporujeme a pomáhame si. Yvett vidí v každom z nás talent a pomáha nám, aby sme ho rozvíjali do dokonalosti a tým si aj viac verili pred publikom.