GALAVEČER 2009

Charitativní Galavečer spojený s aukcí uměleckých děl

Ve čtvrtek 26. listopadu 2009 se v exklusivním prostředí novobarokního plesovém sálu Boccaccio v Bohemia Hotel Praha, konal 2. charitativní Galavečer spojený s aukcí uměleckých děl.  Program večera

Tento večer byl pořádán na podporu činnosti občanského sdružení La Sophia, jehož hlavním cílem je zrekonstruovat renesanční zámek v Dolních Beřkovicích a vybudovat v něm Konzervatoř European Music College pro hudebně talentované děti z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin. Veškerý výtěžek z dražby uměleckých děl, které nám do aukce věnovali naši přední výtvarníci a umělci (mj. Ivan Exner, Stefan Milkov, a další), bude věnován právě na tento účel a také na další podporu hudebně talentovaných dětí ohrožených sociálním vyloučením.

Mimo samotné aukce, jsme pro naše vzácné hosty jsme připravili zajímavý hudební program, v jehož rámci se představili se svým hudebním vystoupením dětští vítězové projektu Talent La Sophia 2009 a zahrál nám také Talichův komorní orchestr spolu se sólisty Marco Pillem a Janem Talichem.

V průběhu večera byla podávána slavnostní večeře složená ze tří chodů.

Menu pro tuto jedinečnou událost sestavil znamenitý Martin Čížek, šéfkuchař Grand Hotelu Bohemia, který působil v bonnském vládním hotelu Petersberg, v hotelu Meritim v Kolíně nad Rýnem a pražských hotelech Renessaince, Mövenpick a Holiday Inn.

Výtěžek Galavečera La Sophia a charitativní dražby dosáhl částky 894.000 Kč. Děkujeme všem, kdo se na tomto večeru podíleli!

Výtěžek benefiční aukce bude věnován pro talentované děti z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin.